Home » GÜNÜN İÇİNDEN » İŞKUR’u protesto eden işçiler valiliğe yürüdü

İŞKUR’u protesto eden işçiler valiliğe yürüdü

Geçtiğimiz gün Hakkâri’de milli eğitime bağlı okullarda hademelik için İŞKUR tarafından yapılacak olan kura çekiminin zamanından önce ve usulsüzce yapıldığını belirten çok sayıda kişi valiliğe yürüdü.

Hakkâri’deki Milli Eğitime bağlı okullarda hademe olarak alınacak olan 60 kişi için Atatürk Kültür Merkezinde kura çekimi yapıldı. Ancak kura çekiminin belirlenen zamandan 1 saat önce yapıldığı ve kurada isimleri çıkanlar için torpil yapıldığını iddia eden çok sayıda işçi adayı, kura çekiminin iptal edilmesi ve adaletli bir kura çekiminin yapılması için valilik önüne kadar bir yürüyüş düzenledi. Sık sık İŞKUR Müdürü Abdullah Bor’u istifaya davet eden sloganlar atan işçiler Milli Eğitim Müdürü ile görüşmek istedi. Valilik önünde geniş önlem alan polis valiliğe girilmesine izin vermedi.

Yapılan görüşmeler sonucunda gruptan 5 kişi Mili Eğitim Müdürüyle görüştü. Ardından ise 5 temsilci, Milli Eğitim Müdürü M. Sena Yakut ve İŞKUR Müdürü Abdullah Bor ile birlikte, Hakkâri Vali Yardımcısı Abdullah Şen ile görüştü. Görüşmeden sonra Vali Yardımcısı Şen’in konuyla ilgileneceği sözünü verdiği belirtilmesi üzerine, valilik önünde toplananlar dağıldı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*