Home » GÜNÜN İÇİNDEN » Kapitalist parti, belediye ve sendika patronlarının grev kırıcılığına karşı Kadıköy Belediye İşçilerinin greviyle dayanışmaya!

Kapitalist parti, belediye ve sendika patronlarının grev kırıcılığına karşı Kadıköy Belediye İşçilerinin greviyle dayanışmaya!

CHP’li kapitalist belediye patronları, dört bir koldan Kadıköy Belediye işçilerinin grevini kırmaya çalışıyor.

Kadıköy belediye patronu, önce “işçiler 5 bin lira alıyor, beğenmiyor” türünden dezenformatif ilanlar yayınladı.

Ardından Mine Kırkkanat gibi trollere, “bu yoksullukta 5 bin lira alıp fazlası için grev yapmak şımarıklıktır” türünden, provokatif ve halkı grevci işçilere karşı kışkırtmaya kalkışan paralı paylaşımlar yaptırıldı.

Ardından, Kadıköy Belediyesi İstanbul Büyükşehir Belediyesinden grev kırma yardımı istedi ve Kadıköy’de çöpler, İmamoğlu’nun grev kırıcı ekiplerine toplattırılmaya başlandı. Grevdeki Kadıköy Belediye işçileri grev kırıcılığa engel olmak isteyince, Kadıköy Belediye patronu tarafından polise ihbar edildi ve polis grevci işçilere “gece sokağa çıkma yasağına muhalefetten” ceza kesti.

En sonu, Kadıköy Belediye işçileri grevi 3. gününe girerken, DİSK Genel-İş Genel Merkezi, grevci işçileri ve 1. Nolu Genel-İş Şubesini baypas edip gece yarısı Kadıköy Belediye patronu ile masaya oturup, grevi emrivaki ile bitirip satmaya kalkıştı.

Bu sabah, Genel-İş Genel Merkezinin kendilerinin onayı ve bilgisi olmadan masaya oturduğunu öğrenen işçiler, Belediye ve Sendika patronlarına büyük tepki gösterdi, “grev biz bitti demeden bitmez” diyerek greve devam kararı aldı. Genel-İş 1. Nolu Şube de, önce “henüz evrak ve belgeler ortada yok, bunlar bir gelsin, bakarız” dedi, sonra tabandaki grev komitelerinin ve grevci işçilerin büyük infiali üzerine, “belgeler gelse de tanımayız, greve devam edeceğiz” açıklaması yaptı.

Kadıköy Belediye işçileri, CHP’nin, Kadıköy ve Büyükşehir Belediyelerinin, CHP’li trollerin, polisin, Genel-İş Genel Merkez patronlarının grev kırıcılık girişimlerine karşı grev komiteleri ve güçlü birlik ve kararlılıkları ile çok kritik bir grev mücadelesi yürütüyor.

Kadıköy Belediye işçileri yalnız değildir!

Kahrolsun kapitalist parti, belediye ve sendika patronları! Kahrolsun grev kırıcılar!

Kadıköy Belediye işçileri ile sınıf dayanışmasına!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*